Musa ponovo blistao u dresu Reala, Kraljevi izgubili nakon velike drame u Izraelu

Počelo je dosta oprezno sa obje strane. Uglavnom se igralo koš za koš, a Kraljevi su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa pet poena prednosti.

U nastavku je uslijedio neshvatljiv pad u igri Reala, koji je domaćinu dozvolio da se približi i pređe u vodstvo. Gosti su uspjeli da se vrate i utakmicu odvedu u produžetak, no to im nije bilo dovoljno da se spase poraza.

Izraelski tim je taj koji je u dodatnim minutama imao više znanja i sreće pa je slavio rezultatom 100:96.

Time je madridski klub još jednom potvrdio da se nalazi rezultatskoj krizi, nakon što su vezali i drugi poraz poslije debakla u domaćem prvenstvu kada ih je Breogan savladao sa 24 poena razlike.

I večeras je naš Džanan Musa blistao u redovima Reala. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je Izraelcima ubacio 20 poena, a tom učinku je pridodao dva skoka i tri asistencije.

Efikasniji od njega bio je samo Francuz Yabusele koji je postigao 25 koševa.

Real Madrid je tako sezonu u Euroligi zaključio na drugoj poziciji iza Olympiacosa sa omjerom od 23 pobjede i 11 poraza i morat će konsolidovati svoje redove ukoliko se misle boriti za sami vrh u nastavku Eurolige.

Utakmice playoffa počinju 25. aprila, a nakon sutrašnjih utakmica bit će poznato ko će se sa kim sastati u četvrtfinalu ovog takmičenja.

Finale je zakazano za 10. maj, a Final four će ove godine biti održan u litvanskom Kaunasu.

Maccabi Tel Aviv – BC Real Madrid 100:96