Musa se plasirao u polufinale i ide prema novom trofeju

Košarkaši Real Madrida pobijedili su Murciju rezultatom 84:79 u utakmici četvrtine finala španskog Kupa kralja, koja se igrala u Malagi.

Kraljevi su gotovo cijelim tokom susreta imali prednost. Murcia je u prvoj četvrtini uspjela doći tek do neriješenog rezultata (11:11), no madridski tim je ponovo poveo i na odmor otišao sa vodstvom od 44:34.

Real je držao prednost i u drugom poluvremenu, ali pobjeda ovog tima nije bila lagana. Njihov večerašnji protivnik imao je rezultatski priključak do samog finiša, stigao u posljednjoj četvrtini na svega poen zaostatka (71:70), no Madriđani su ponovo povećali svoju prednost, ponajviše zahvaljujući dobroj igri Campazza.

Džanan Musa je večeras imao nešto skromniju večer. Ubacio je šest poena uz po dva skoka i asistencije. Na parketu je proveo nešto više od 15 minuta.

Najefikasniji među Kraljevima bio je Facundo Campazzo (16 poena, četiri asistencije i dva skoka). Pratio ga je Gabriel Deck sa 15 poena, dva skoka i jednom asistencijom.

U Murciji se istakao Dylan Ennis. On je postigao 17 poena, a svom učinku dodao je i četiri skoka te tri asistencije. Dobar meč odigrao je i Crnogorac Marko Todorović (14 poena, pet skokova).

U polufinalnom susretu Real Madrid će igrati protiv boljeg iz duela Gran Canaria – Valencia.