Nezaustavljivi Phoenix savladao i Golden State, Nurkić postigao devet poena

Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su na svom parketu ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 123:115 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši peti uzastopni trijumf.

Warriorsi su bolje ušli u utakmicu i imali su prednost nakon prve četvrtine, ali je onda Phoenix sjajno odigrao do poluvremena kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 63:47.

U nastavku utakmice Sunsi su bez problema održavali veliku prednost te su gosti tek pred kraj utakmice uspjeli tek ublažiti poraz.

Najbolji u redovima Phoenixa bili su Durant s 32 poena i Booker koji je ostvario double-double s 25 poena i 10 asistencija.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je na parketu proveo 17 minuta te je za to vrijeme postigao devet poena i zabilježio pet skokova.

Thompson je bio najbolji kod Warriorsa s 23 poena, dok je Šarić ubacio 17.

Phoenix se nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije s devet pobjeda i šest poraza, dok je Golden State na 11. poziciji s omjerom 7-9.