Novi uspjeh sanskih Hurija

Članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta nastavili su sa serijom odličnih rezultata na velikim takmičenjima. Mladi sportisti ovoga kluba su osvojili dvije zlatne i jednu bronzanu medalju na Internacuonalmi karate kupu „Bihać Open 2016“ koji je u proteklu subotu održan u gardu na Uni.

Da se radi o velikom uspjehu karatista „Hurija“ govori i poodatak da je konkurencija bila izuzetno jaka jer je na turniru nastupilo 700 takmičara, 76 klubova iz Hrvatske, Crne Gore, Austrije, Egipta, Mađarske, Slovnije, Srbije, i Bosne i Hercegovine.

Pod stručnim vodstvom trenera Kemala Hodžića Hepe, zlatnim medaljama su se okitile djevojčice Sarah Tetarić i Dženefa Kalender koje su osvojile prva mjesta u borbama, dok je bronzanu medalju osvojila Lejla Demirović koja je biia treća u katama.

Mladim sanskim hurijama čestitamo na osvojenim novim medaljama, uz želju da ime svog voljenog kluba i grada Sanskom Mosta i dalje u lijepom svijetlu predstvavljaju na velikim domaćim i međunarodnim takmičenjima. Sretno.