Odličan nastup i double-double učinak Nurkića u četvrtoj vezanoj pobjedi Portlanda

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je izuzetno dobar meč u pobjedi Portlanda protiv Bostona rezultatom 129:119, a naš najbolji igrač upisao je double-double učinak i uz statistiku od 14 ubačenih poena i 11 skokova.

Nakon prvih 12 minuta Portland je bio nešto bolji i na kraju je imao blagu prednost (34:32), no do poluvremena su se stvari brzo poravnale i na pauzu se otišlo s neriješenim rezultatom. Bilo je 71:71.

U trećoj dionici je Portland uspio doći do nešto osjetnije prednosti. U jednom trenutku ona je glasila devet poena razlike (94:85), a na kraju treće četvrtine pet (103:98), što im je bilo dovoljno da meč u samom finišu mogu odigrati u svom ritmu i da mogu kontrolisati utakmicu na način koji im odgovora, pa su na kraju pobjedu upisali dvocifrenom razlikom.

Najefikasniji igrač u ekipi Portlanda bio je McCollum koji je ubacio 33 poena, a isto toliko ubacio je i košarkaš Bostona Tatum. Lillard je za nešto manje od 39 minuta ubacio 26 poena, Powell je dodao 23, a dobar učinak imao je i naš Jusuf Nurkić koji je na terenu proveo gotovo 29 minuta.

Nurkić je ubacio 14 poena i uz to dodao 11 skokova i četiri asistencije, a tome je dodao i dvije ukradene lopte. Nakon pobjeda protiv Indiane, Memphisa i Brooklyna, ovo je četvrti vezani trijumf za ekipu Portlanda.

Od ostalih mečeva izdvajamo pobjedu Milwaukeea protiv Brooklyna rezultatom 117:114 uz 49 poena Antetokounmpa i 42 poena Duranta u poraženoj ekipi, a ni 30 ubačenih poena Dončića nije bilo dovoljno Dallasu da upiše pobjedu protiv Sacramenta (99:111).

Miami je sa 121:111 bio bolji od Charlottea, a New York od Houstona sa 122:97. Iznenađujući poraz upisala je ekipa LA Lakersa koja je sa 121:114 izgubila od Toronta, a u zanimljivom meču Philadelphia je nakon produžetaka bila bolja od San Antonija sa 113:111.