Odličan nastup juniora OKK “Sane”

Ljubitelji sporta u Sanskom Mostu jučer su Gradskoj dvorani mogli uživati u još jednoj odličnoj košarkaškoj predstavi koju su priredili juniori OKK „Sane „ i njihove kolege iz KK „Cazin“.

U zaostaloj utakmici 6. kola Kantonalne juniorske lige USK mladi sanski košarkaši su sa šest poena razlike porazili svoje vršnjake iz Cazina. Krajnji rezultat je glasio 81:75.Sanjali su loše otvorili utakmicu, sa velikim brojem grešaka, što su igrači gostujuće ekipe znalački iskoristili i brzo došli u vodstvo od 10:0. Cazinjani su prednost držali dvije četvrtine i prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa devet poena razlike – 41:32. Odmor je dobro došao domaćoj ekipi koja je u nastavku pokazala sasvim drugo lice. Ostaće nepozanica šta je trener OKK „Sane“, Emir Lasić, rekao svojim igraći na poluvremenu, ali sanski juniori su se nastavku preporodili.

Svojom borbenošću u odbrani, te brzim napadačkim uigranim akcijama su iznenadili protivničke igrače. Prektenica utakmice je bila treća četvrtina koju Sanjani dobivaju sa 20 poena razlike – 27:07. U posljednjoj četvrtini domaća ekipa je uspjela sačuvati stečenu predstost i na kraju zasluženo slaviti. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Hajrudin Talić sa 29 i Demir Jakupović sa 25 poena, Anis Bojić je postigao 13, Benjamin Aganović 11, te Adnan Pašić 3 poena. Svi igrači „Sane“ koji su jučer branili boje kluba zaslužuju čestitke za borbenost i prikazanu igru, ali priznanje treba odati i mladim košarkašima „Cazina“ koji su pokazali da se radi i izuzetno kvalitetnoj ekipi. Igrači oba kluba zaslužuju čerstitke na fer i korentoj igri.
Ovo je za juniore OKK „Sane“ bila posljednja utakmica u prvom dijelu šampinata u Kantopnaj ligi USK za junore, a nastavak prvenstvaje sredinom janura. Sanski košarkaši su odigrali osam utakmica i zabilježili pet pobjeda i tri poraza, te se nalaze u gornjem dijelu tabele.
Treba naglasiti, da su posljednje odlične partije juniora OKK „Sane“ privukle i ljubitelje košarke u Gradsku dvoranu, u kojoj je bilo znatno više publike u odnosu na predhodne utakmice.