Odlična partija Nurkića u porazu Denvera od Portlanda

Denver Nuggetsi su sinoć poraženi od Portland Trail Blazersa rezultatom 106:112. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je za poraženu ekipu postigao 12 poena.

U prvoj četvrtini su Portland i Denver bili izjednačeni, ali je ona ipak pripala Portlandu rezultatom 23:22. U drugoj su napravili malo veću razliku ubacivši 38 poena, četiri više od Denvera. Nakon prvog poluvremena je Portland vodio rezultatom 61:54.

Nešto bolju igru su Nuggetsi pokazali u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 24 poena, dok su košarkaši Portlanda ubacili 19.

Posljednju četvrtinu je u svoju korist riješio Portland sa postignuta 32 poena, šest više od Denvera, čime je upisao pobjedu rezultatom 112:106.

Jusuf Nurkić je igrao nešto manje od 15 minuta, a za to vrijeme je postigao 12 poena te upisao dva ofanzivna i šest defanzivnih skokova, kao i jednu blokadu.

Portland je do pobjede predvodio C.J. McCollum sa 25 poena, dok je najefikasniji u Denveru bio Danilo Gallinari sa 29 poena.