Naslovnicainmedia danas

Odlična rukometna predstava u Sanskom Mostu

Rukometaši „Sane 7“ su doživjeli očekivan domaći poraz protiv prvoplasiranog Čelika iz Zenice. Mada ne treba tražiti opravdanje za izgubljenu utakmicu pred svojom publikom, treba ipak naglasiti da je sanski klub nastupio znatno oslabljen.

U okviru 5. kola prvenstva Prve rukometne lige Federacije BiH grupa sjever, rukometaši „ Sane 7“ su ugostili veoma jaku ekipu „ Čelika“ iz Zenice, trenutno prvoplasiranu ekipu u ligi i najozbiljnijeg kandidata za osvajanje šampionske titule. Gostujuća ekipa je opravdala ulogu favorita i slavila sa 7 golova razlike, rezultat 23:30. Kao što se očekivalo bio je to još jedan težak prvenstveni meč za sanske rukometaše koji su za protivnika imali daleko kvalitetnije i iskusnije igrače.

Mada ne treba tražiti opravdanje za poraz, treba naglasiti da je RK „Sana 7“ nastupila znatno oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca. Tako je cijelu utakmicu igralo osam igrača prevođeni odličnim Anesom Bojićen i koji nisu mogli izdržati jak tempo, a na klupi su bili samo dva igrača bez takmičarskog iskustva. Uz to, zbog prigovora sudiji isklučen je kapiten Haris Dugonjić što je svakako uticalo na krajnji ishod.

Ipak, Sanjani su pružili jak otpor posebno u prvom poluvremenu kojeg su izgubili sa četiri gola razlike, rezultat 11:7. I u drugom poluvremenu skoro 20 minuta igralo se gol za gol, ali i onda zbog umora dolazi do pada u igri domaćih igrača koji u igraju brzopleto sa velikim brojem grešaka što iskusni igrači „ Čelika“ znalački koriste i zasluženo slave rezultatom 23:30. Igrači Čelika su opravdali ulogu favorita, ništa nisu prepustili slučaju i nisu dozvolili da eventualno napravi iznenađenje.

S toga igrači obje ekipe zaslužuju čestitke i to prvo na fer i korektnoj igri, a i što su pokazali sve ljepote rukometa. Sve u svemu, utakmica je zadovoljila rukometne sladokusce, a na kraju je objektivna sanska publika igrače obje ekipe ispratila aplauzom. Ovom pobjedom „Čelik“ je zadržao prvu poziciju na tabeli sa maksimalno osvojenih 15 bodova dok su sanski rukometaši u donjem dijelu tabele sa samo 4 boda, bilans po jedna pobjeda i neriješen ishod, te dva poraza. U narednom kolu sanski rukometaši gostuju kod ekipe „Bosna TS“ iz Tešnja.