NaslovnicaSanski MostPromo

Održane sanske ljetne konjičke trke

10498055_557547687705711_6041167851753997290_oU organizaciji Konjičkog kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta u subotu su na hipodromu „Šejkovača“ održane ljetne konjičke trke. Oko hiljadu posljetilaca je uživalo u tri uzbudljive galopske trke u kojima nastupilo 14 grla . Zaljubljenici u konje i konjički sport imali su priliku prisustvovati zanimljivom dvoboju trkaćih konja iz Bihaća, Prijedora i domaćih grla iz Sanskog Mosta.

U trci domaćeg uzgoja na 800 metara učestvovala su tri grla iz sanke općine. Prvo mjesto je osvojilo grlo „Fahrija“ vlasnika Halima Hasića iz Pobriježja, drugoplasirano je bilo grlo „Bingo“ vlasnika Amira Okćića iz Demiševaca, a treće je grlo „Alat“ vlasnika Jasima Poljaka iz Novog Naselja.

Mada je u svim trkama bilo puno uzbuđenja i neizvjesnosti, najzanimljivija je bila druga trka na 1.600 matera jer su o prvom mjestu odlučivali centrimetri, tako da je Takmičarska komisija odluku o pobjedniku morala donijeti nakon predgleda smimka sa kamere. Pobijedilo je grlo „Kobromelem“ ,vlasništvo Mehmeda Merdanovića, drugo mjesto osvojilo je grlo „Paradiso“ vlasnika Hilme Okčića , a treće je bilo grlo „Pirsilon“, vlasnika Smaje Ćehajića, svi iz Sanskog Mosta.

Treća trka sa dužinom staze od 2.400 metara pripala je prijedorskim grlima. Pvo kroz cilj je prošlo grlo „Il de Frans“, vlasnika Sakiba Hopovca, drugo mjesto je osvojilo je grlo „Singapur lak“ ,vlasnika Enesa Ejupovića, dok je trećeplasirano bilo grlo „Kadilak“, vlasništvo Šabana Redžića.
Iz Konjičkog kluba „Sana“ zahvalili su svim posjetiocima koji su svojim prisustvom uveličali ovaj sportski događaj, te ujedno najavili i velike galopske trke koje će se održati 10. okrobra ove godine, povodom obiljaževanja Dana oslobođenje Sanskog Mosta.autor:radiosana.ba