Pobjeda pionira Rudara u Bihaću

Utakmica XVIII. kola Omladinske KL NS USKa grupa I. u kojoj su predpioniri i pioniri Rudara gostovali u Bihaću kod vršnjaka iz Jedinstva.

Predpioniri Rudara su poraženi minimalnim rezultatom 1:0 od vršnjaka iz Jedinstva.

Apsolutni favoriti, drugoplasirana ekipa Jedinstva, je teško došla do pobjede u ovoj utakmici. Odlična igra predpionira Rudara.

Dobra i otvorena igra oba rivala , mala nesmotrenost odbrane Rudara, predpioniri Jedinstva dolaze do gola I tri boda.
Iako su poraženi ipredpioniri Rudara su pokazali dobru igru I borbenost.

Derbi susret drugoplasirane i trećeplasirane ekipe je pripao pionirima Rudara rezultatom 1:2. Odlična igra i velika pobjeda pionira Rudara nad dobrom ekipom Jedinstva.

Od prve minute pioniri Rudara su krenuli odlučno ka golu domaćina, što je rezultiralo brzim vodstvom a strijelac je bio Emelin Grbić. Najbolji strijelac ekipe Emelin Grbić je potvrdio golgeterske sposobnosti i postigao 14 gol u prvenstvu.

Nastavili su mladi Rudari sa napadima I imali par dobrih prilika do kraja poluvremena.

U nastavku ista slika, nastavljaju se napadi pionira Rudara. Iz jedne gužve pioniri Jedinstva postižu autogol. Pioniri Rudara su do kraja utakmice primili jedan gol ali su mirno i sigurno priveli utakmicu kraju.
Kako prvenstvo odmiče pioniri Rudara igraju sve bolje i vraćaju se u očekivanu pobjedničku seriju.

Pobjedom nad direktnim rivalom, pioniri Rudara su čvrsto zasjeli na drugo mjesto, što ih vodi u završnicu Pionirske lige NS USKa.

NK JEDINSTVO – NK RUDAR 1 : 0