Naslovnicainmedia danas

PODGRMEČ – VITEZ 1:0 Pobjeda za vrh tabele

Podgrmeč je pobijedio u derbi utakmici 12.kola Druge lige F BiH grupa zapad ekipu FK Vitez iz Viteza minimalnim rezultatom 1 : 0 (0:0).
Pobjedonosni pogodak je postigao Ammar Paunović u 50.minutu utakmice.

Podgrmeč je od početka utakmice diktirao tempo, imao terensku dominaciju i želju za pobjedom.

Prva prilika za Podgrmeč već u 4.minutu utakmice. Haris Međedović je odlično primio loptu u 16-tercu gostiju, uputio šut prema golu, ali je lopta prošla pored desne stative gostujućeg golmana.

Podgrmeč nastavlja sa napadima i u 15. minutu nova prilika za Podgrmeč. Kapiten ekipe Sadin Seferović je uputio loptu u prazan gol, ali je gostujući half igrač uspio da spriječi pogodak.

Još jedna prilika u 17. minutu i stativa za Podgrmeč. Odličan prodor Smajlovića po desnoj strani i dobar ubačaj u kazneni prostor, ali udarac Harisa Međedovića sa pet metara završava na prečki gostujućeg gola.
Redaju se šanse domaćih igrača u 27. minutu udarac Adnana Hasanbegovića sa oko 25 metara lako je ukrotio gostujući golman.

Nakon pola sata igre gosti su se oslobodili pritiska i uzvratili prvi put udarcem sa 25 metara, ali je domaći golman Omer Mahić bez problema uhvatio loptu koja je išla po sredini gola.

Popustila je koncentracija domaćih igrača i nakon nekoliko vezanih grešaka igrača Podgrmeča, brza kontra gostiju po desnoj strani u 40.minutu utakmice. Odličan centaršut na drugu stativu, ali je udarac gostujućeg igrača otišao preko gola Podgrmeča.

Slobodan udarac za Podgrmeč u 45.minutu utakmice iz povoljne situacije tzv. skraćeni korner sa ruba lijeve strane šesnaesterca gostiju. Šutao je Adnan Hasanbegović, ali je lopta izbijena iz gola i završila u korneru za domaći tim.

Poluvrijeme je završeno nepopularnim rezultatom 0:0, uz dva žuta kartona gostujućim igračima za grubu igru.

U drugom poluvremenu je Podgrmeč krenuo odlučnije sa napadima prema golu Vitežana. Odličan prodor i centaršut nezaustavljivog Harisa Međedovića po lijevoj strani. Odličan prijem lopte Ammara Paunovića i neodbranljiv šut vrsnog golgetera u 50.minutu utakmice.
Goool, Podgrmeč vodi 1:0, za radost na terenu i tribinama.

Odlična odbrana domaćeg golmana Omera Mahića u 65.minutu utakmice. Udarac sa ivice šesnaesterca Mahić je skrenuo u prečku i tako spriječio izjednačenje. Nervozna i gruba igra gostiju kažnjena u 70.minutu utakmice sa 5 žutim kartonom za kapitena gostujuće ekipe. Zbog prigovora na grubu igru i startove gostiju, požutjeli kapiten Seferović i Međedović u ekipi Podgrmeča.

Zaslužena pobjeda Podgrmeča nad ekipom Viteza za ostanak na prvom mjestu i dobrim šansama za osvajanje šampionske titule.

U narednom kolu se igra krajiški derbi jer ekipa Podgrmeča gostuje kod Krajine u Cazinu.