Sanski judisti nižu nove uspjehe

Mladi članovi Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta nastavili su sa serijom odličnih rezultata čime su još jednom dokazali da nema domaćeg ili međunarodnog takmičenja na kojem se ne penju na pobjednička postolja.

Novi uspjeh ostvarili su protekle subote  na judo kupu u Prijedoru gdje su se 12 puta penjali na pobjedničko postolje. Na turniru je nastupilo 330 takmičara iz 29 klubova, a mladi sanski judisti su u veoma jakoj konkurenciji osvojili čak  6 zlatnih, 3srebrne i 3 bronzane medalje.

Zlatnim medaljama su se okitili Anesa Kozarac, Selman Hodžić, Alma-Larisa Majdankić, Ali Hozić, Zaim Susić i Binladen Krupic, srebrne su osvojili Abdel Sawanda, Elma Hasić i Meris Mujdžić, dok su bronzane osvojili Almedin Majdankić, Fikret Burnić i Mehmed Susić.

Zasluge za ovaj uspjeh svakako pripadaju i treneru Judo kluba „Sana“, Muhamedu Kolakoviću, koji je još jednom odlično pripremio svoje takmičare.

On  je čestitao osvajačima medalja koji su na ovom velikom takmičenju osvjetali obraz kluba, ali i grada Sanskog Mosta, sa željom da tako nastave i ubuduće. Trener Kolaković ističe da su i ostali sanski judisti na ovom takmičenju prikazali odlične borbe, a iako se nisu okitili medaljama zadovoljan je njihovim nastupom, te im je poželio više sportke sreće idući put