Naslovnicainmedia danas

Sarajevo ima novog dragulja: Tarik Ramić nakon fenomenalne solo akcije zatresao mrežu Slobode

Nogometaši Sarajeva u derbiju šestog kola Premijer lige odigranom na Tušnju slavili su protiv Slobode rezultatom 2:1. Meč je protekao u velikoj nervozi, napetosti i kartonima na obje strane.

Šesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je duel starih rivala koji je protekao u nervozi, a zaključen je velikom pobjedom gostiju, trećom na gostovanjima ove sezone čime su izabranici Gorana Sablića zadržali maksimalan učinak.

Sloboda je bolje otvorila utakmicu. Prijetili su na startu Alen Kurtalić i Dženis Beganović, pretežno nakon prekida, no promjene rezultata nije bilo.

Prvi ozbiljniji napad gostiju završen je pogotkom za vodstvo. Kontru i ubačaj Andreja Đokanovića s desne strane u gol je pretvorio odlični Darko Bodul za kojeg se može reći da je preporodio ekipu Sarajeva svojim dolaskom.

Dizdarević je u dva navrata odlično intervenisao nakon prekida, a onda smo u finišu prvog dijela vidjeli žestoke “varnice” i velike tenzije. Redali su se žuti kartoni sudije Antonija Bandića, a onda smo dobili kulminaciju u nadoknadi prvog dijela.

Nakon udarca domaćeg tima, Numana Kurdića je lopta pogodila između ruke i ramena, a domaći su tražili penal. Izvršili su veliki pritisak na sudiju, no Bandić se nije oglasio i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme otvoreno je kako su gosti mogli zamišljati. U 47. minuti mladi Tarik Ramić pravi sjajan prodor, a onda i pogađa mrežu Tuzlaka uz malo sreće.

Taj gol prilično je demoralisao izabranike Mladena Žižovića. U nastavku susreta Sloboda je kontrolisala posjed lopte, ali nije stvarala velike šanse.

Izdvaja se pokušaj Mujagića iz 77. minute nakon što je volej udarcem šutirao, ali je lopta otišla preko gola, kao i udarac Predragovića iz 81. minute koji je “prohujao” preko prečke.

Kulminacija vrlo nervoznog meča dogodila se u 82. minuti kada je Halid Šabanović dobio drugi žuti karton i isključen je iz igre.

Do kraja susreta Dženis Beganović je u šestoj minuti sudijske nadoknade smanjio prednost Sarajeva. Ipak, domaćin nije imao više vremena, tako da je Sloboda upisala prvi poraz u novoj sezoni, a Sarajevo četvrtu pobjedu.

Sloboda – Sarajevo 1:2 (Beganović 90+6’ / Bodul 14’, Ramić 47’)