NaslovnicaUncategorized

Seferović i Eintracht zaustavili Bayern

Čast da bude prvi tim koji će u ovoj sezoni Bundeslige izaći neporažen iz duela sa Bayernom pripala je Eintrechtu iz Frankfurta

Za Frankfurt je od prve minute zaigrao i Haris Seferović, koji je pomogao svom timu da osvoje veliki bod protiv Bayerna.

Bayern je nakon deset uzastopnih pobjeda iz isto toliko utakmica večeras konačno zaustavljen, a rezultat utakmice odigrane na Commerzbank Areni bio je 0:0. Bayern je većim dijelom utakmice imao više od igre, a prvi put je zaprijetio u 11. minuti preko Artura Vidala.

Do kraja poluvremena pokušavali su Javi Martinez i Kingsley Coman, ali rezultat se nije mijenjao. Mreže su mirovale i u drugom poluvremenu. Najveće prilike na utakmici imao je Robert Lewandowski, koji je prvo u 81. minuti iz dobre situacije šutirao pored gola, da bi u 90. minuti uspio postići pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

Frankfurt je ‘preživio’ i posljednje atake Bavaraca, koji su imali pet minuta sudijske nadoknade da dođu do nove pobjede. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao, pa su domaći proslavili veliki bod. Bundesliga, 11. kolo: Frankfurt – Bayern 0:0.