Spahićev gol za pobjedu Seville

Kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić sinoć je svojim prvim prvim golom donioveliku pobjedu Sevilli protiv Osasune.

Za velika tri boda Spahić je pogodio u 83. minuti susreta na asistenciju Reyesa.

Andalužani trenutno zauzimaju 12. mjesto sa 22 boda, dok je Osasuna posljednja na tabeli.

Nogometaši Deportiva  također su slavili minimalnom pobjedom protiv Malage. Gol je postigao Pizzi u 57. minuti susreta.

Levante je savladao Athletic rezultatom 3:1. Golove za ekipu Levante postigli su Lell u 26., Iborra u 45. i El Zhar u 69. minuti susreta, dok je strijelac jedinog gola za Athletic bio Aduriz u 6. minuti susreta.

Granada je na svom terenu izgubila od Valensije rezultatom 1:2. Iako je Angulo doveo domaći tim u vodstvo u 50. minuti susreta, samo devet minuta kasnije gosti su golom Jonasa izjednačili, a u 82.  minuti Pjati  je pogodio za konačnih 1:2.