Sramota u BiH: Skandalozna poruka s tribina u Banjoj Luci, a sudija je posebna priča

Nastavila se sezona i u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a već u prvom kolu u 2023. odigrala se utakmica o kojoj će se sigurno još neko vrijeme pričati.

Trećeplasirani Borac golom u 95. minuti slavio je protiv drugoplasiranog Širokog (1:0), a kako su se gosti proveli u Banjoj Luci pokazali su činom da neće davati izjave nakon utakmice kako je uobičajeno.

Dok čitav svijet osuđuje agresiju Rusije na Ukrajinu, oni su godišnjicu tog ratnog čina obilježili transparentom “Slava Rusiji“. Skandirali se ime i ratnog zločinca Ratka Mladića.

I nije na tome stalo jer su gostujućeg golmana Renata Josipovića (bio u omladinskoj školi Dinama) u finišu utakmice sa svoje tribine gađali bakljom i “za dlaku” ga promašili.

Što je najgore, golman Širokog dobio je žuti karton zbog prigovora nakon tog incidenta.

“Trebali ste napustiti teren, suđenje je bilo neugodno za gledati”, “Da je Real došao ne bi dobio“, samo su neki od komentara navijača Širokog na društvenim mrežama.

Čak su i navijači Borca komentirali kako im je “suđenje bilo neugodno za gledati“.

Utakmica će sigurno imati “treće poluvrijeme” kada se sljedeće sedmice sastane Disciplinska komisija Nogometnog saveza BiH.

Borac se ovom pobjedom izjednačio sa Širokim na drugom mjestu, tri boda više ima Zrinjski koji je prvi favorit za titulu prvaka uz dvije utakmice manje od oba kluba.