NaslovnicaSanski MostSport

Takmičari “Galaje” nastavljaju sa uspjesima

Takmičari taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta ponovo su pokazali da su jedni od najboljih u našoj zemlji.

Oni su osvojili četiri zlatne, dvije srebrne i jednu bronzanu medalju na  Prvenstvu BiH za sve uzraste u disciplinama light contact i K1 Rules koje je u proteklu  subotu  održano u dvorani “Bijeli brijeg” u Mostaru.  Na ovom velikom takmičenju nastupilo je 195 takmičara iz 38 bosanskohercegovačkih klubova.
Ponovo, najbolji rezultat za sanski klub je ostvario Imran Midžan koji je zlatnu medalju osvojio u disciplini light contact kategorija – 69 kg.  Midžan je ovim uspjehom odbranio titulu državnog prvaka i ujedno obezbjedio mjesto u seniorskoj reprezentaciji BiH koja će u novembru ove godine učestvovati  na Svjetskom prvenstvu u Turskoj. Pomenimo, Midžan je bio višestruki državni prvak u juniorskoj konkurenciji, a bio je i prvak Evrope. U Mostaru je nastupilo devet takmičara „Galaje“ i njih još pet se okitilo medaljama u disciplini light contact. U konkurenciji stariji kadeti državni prvaci i zlatne madalje su osvojili Ajdin Musić u kategoriji – 69 kg, Indira Fazlić u kategoriji – 42 kg i Lejla Avdić u kategoriji – 60 kg. Oni su postali članovi reprezentacije BiH i braniće boje naše zemlje na Evropskom prvenstvu koje će se u seprembtu ove godine održati u Varšavi u Poljskoj.

Srebrne medalju za „Galaju“ u Mostaru su osvojili stariji kadet Ajdin Šahman u kategoriji – 57 kg, te Aldin Omerović u seniorskoj konkurenciji u kategoriji – 69 kilograma. Omerović je osvojio i bronzanu medalju u kategoriji – 74 kg.

Naredno takmičenje na kojem će nastupti takmičari „Galaje“ je Balkanski KUP koji će se 15. juna održati u Tešnju.