Travnik nanio Sarajevu prvi poraz, Minimalna pobjeda Željezničara

Jedini pogodak postigao je Popović u 25. minuti.

Ovo je prvi poraz bordo tima u ovoj sezoni. Velika pobjeda Travnika nad liderom izvojevana pametnom taktikom, borbenošću i velikim odbranama Fejzića.

Utakmica je počela napadima Sarajeva koje zasutavljaju njihovi napadači ubacivanjem pirotehnike na teren. Najgore je prošao kapiten domaćih Nihad Ribić koji je pogođen u glavu pa je prekid trajao barem 5 minuta uz upozorenje delegata navijačima da će isprazniti tribine ukoliko se nedolično ponašanje nastavi.
Potom bilježimo dvije prilike gostiju posebno Hadžića koji izlazi sam pred Fejzića i šutira preko gola. Kazna je stigla u 24.minuti kada Tabaković topovski iz slobodnjaka šutira sa 30 metara, Bandović kratko odbija loptu a Popović je posprema u mrežu za 1:0.

Odmah potom u 25. minuti velika bakljada gostujućih navijača i novi višeminutni prekid. No,meč je nastavljen. Ponovo Sarajevo preuzima inicijativu ali nema konkretnih šansi. U 40. minuti Popovića na 18 metara sa leđa obara Šunjerević a Redžepi kreće sam ka golu no Jakupović svira prekršaj. Redžepi mlako šutira pa Bandović bez problema brani. Potom do sudijske nadoknade nema većih uzbuđenja a onda Dupovac sa metar neometan šutira pravo u Fejzića.

Drugi dio Sarajevo počinje sa dvije izmjene , ušli su Handžić i Zlatković umjesto Gujića i Nuhanovića. Većih uzbuđenja nema do 67. minute kada rezervista Krpić koji je tek ušao u igru, nakon ubačaja Zlatkovića  neometan glavom sa 5 metara šutira pored gola. Potom pokušava sa distance Suljić ali Fejzić brani. Travnik se koncentrisao na igru u sredini terena sa brzim protuudarima ali oba izvedena preko Redžepija nisu urodila plodom. Sa tri izmjene i trener domaćih Bašić utvrđuje redove zadovoljan rezultatom.

U sudijskoj nadoknadi Travnik izvodi brz protivnapad 3 na 1 ali od toga samo korner.

Široki Brijeg – Velež 2:1

Široki Brijeg se mučio, ali je na kraju slavio pobjedu protiv Veleža. Gosti iz Mostara nakon prvih 45 minuta imali su rezultatsku prednost, ali su se kući vratili bez ijednog boda. Pecaru je obradovao rezervista Širokog, Barišić, koji je pobjednosni gol postigao u 80. minuti.

Već u četvrtoj minuti šok za domaće. Veliku grešku Ivice Džidića koristi Ševko Okić koji je izašao sam pred golmana Luku Bilobrka i hladnokrvno loptu plasirao u nebranjeni dio njegovog gola.

Nakon vodostva, Velež se orijentisao na čuvanje vlastitog gola, dok je šokirani domaćin stihijski tražio priliku pred golom Bobića. U 21. minuti, tek da se razbije monotonija, šutirao je Mustafa Kodro, ali preko gola. Prvi udarac u okvir gola Veleža do tada bezidejni domaćin upućuje u 23. minuti, kada je traljavo pokušao Dino Ćorić.

Nakon toga tri dobre prilike za domaće. Dvije minute nakon Ćorićevog pokušaja Šilić je izveo slobodan udarac, loptu za kratko odbio Bobić, a ispred Damira Džidića u posljednji čas interveniše Samir Merzić i otklanja opasnost. U 38. minuti Džidić je pokušao iz slobodnog udarca, a Bobić krajnjim naporom brani. Tri minute kasnije Kordić je u stopostotnoj prilici, ali golman Veleža ponovo je na visini zadatka. Na isteku prvog dijela susreta Velež je izveo brzu kontru preko Okića i Demića, a ovaj drugi iskosa lijevom nogom šutira za malo preko gola.

U prvom napadu drugog dijela Ivanković je bio u izglednoj situaciji, ali je šutirao preko gola. U 55. minuti iz naizgled bezazlene situacije nakon duela Kneževića i Ćorića, sudija Pilav pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Dalibor Šilić. Velež je u novo vodstvo mogao doći nakon sat vremena igre. Nakon brzo kontre sam pred Bilobrka izašao je Kodro, ali je reagovao jako loše i jednako kao u nastavku akcije Demić, odnosno Okić.

U 78. minuti Šilić je šutirao iz slobodnog udarca za malo pored stative Veležovog gola. Pritisak domaćim se isplatio u 80. minuti, kada je Dino Ćorić probio lijevoj strani, potom uposlio rezervistu Barišića, koji je pogodio za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat. Do kraja je Velež imao dva slobodna udarca iz zone šuta, ali u oba navrata slabo je reagovao Serdarević.

Zrinjski – Radnik 2:1

Fudbaleri Zrinjskog teže su od očekivanog stigli do domaće pobjede nad ekipom Radnika (2:1), a plemići su tri boda upisali nakon preokreta.

Gosti su već u sedmoj minuti stigli u vodstvo nakon brze kontre, a strijelac je bio Basara. U 36. minuti gotova identična situacija, možda čak i bolja, ali je Radeljić u posljednji trenutak spasio svoju ekipu od novog gola.

Kazna za ovaj promašaj stigla je pred kraj prvog dijela, kada je sa bijele tačke pogodio Igor Aničić, a prethodno je u kaznenom prostoru Zeljković oborio Stojkića.

U nastavku je domaći sastav zaigrao bolje, pa je stigao i do potpunog preokreta. Strijelac je u 64. minuti bio Muminović za važna tri boda.
Fudbaleri Slavije savladali su Čelik rezultatom 2:1 i tako prekinuli seriju od četiri utakmice bez pobjede. Trijumf je slađi ako se zna da su domaći morali stizati rezultat, a uz to su gotovo cijelo drugo poluvrijeme imali igrača manje.

Slavija – Čelik 2:1

Čelik je došao u vodstvo u 26. minuti. Semir Bajraktarević dodao je loptu do Anida Travančića, a ovaj preciznim udarcem sa oko 30 metara pogodio donji desni ugao domaćeg gola.
Ipak, Slaviji nije trebalo mnogo vremena da izjednači rezultat. Semafor se ponovo pokrenuo u 35. minuti kada je Predrag Papaz na asistenciju Kokota matirao Nurkovića. U finišu prvog dijela domaći su stigli i do drugog gola, kada je Dudo iskoristio asistenciju Dudića i ponovo poslao Zeničane na centar.

Slavija je od 51. minute imala igrača manje jer je isključen Kokot, koji je bespotrebno udario Stefana Maletića. Iapk, gosti nisu uspjeli materijalizovati brojčanu prednost na terenu, a da je Dudić u 72. minuti bio prisebniji pobjeda Slavije mogla je biti i ubjedljivija.

Željezničar – Rudar 1:0

Željezničar je na Grbavici slavio protvi Rudara iz Prijedora minimalnim rezultatom 1:0. Pobjedonosni gol za plave na Grbavici postigao je Zeba u 90. minuti.