Vladan Kovačević briljira, peti europski meč u nizu nije primio gol

Vadan Kovačević (23) petu europsku utakmicu u nizu nije primio gol.

Njegov Rakow je večeras u prvoj utakmici play-offa za ulazak u Konferencijsku ligu savaldao belgijski Gent sa 1:0, a Kovačević je branio svih 90 minuta i još jednom sačuvao svoju mrežu.

Bivši golman Sarajeva je imao nekoliko dobrih interevencija, a pobjedonosni gol za Rakow zabio je Niewulis u 64. minuti susreta.

Gosti iz Belgije su do kraja pokušali doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli savladali sjajnog Kovačevića koji je pred sami kraj imao jednu odličnu odbranu.

Inače, Kovačević je u drugom pretkolu u oba duela sačuvao svoju mrežu protiv litvanske Suduve te odbranjenim penalima odveo svoj tim u treće pretkolo.

Nakon toga uslijedio je dvomeč sa ruskim Rubinom, a Kovačević je i tu u oba susreta “zaključao” svoju mrežu, dok je u 122. minuti u revanš utakmici kod rezultata 1:0 za njegov tim odbranio penal i praktično odveo Rakow u play-off.

Revanš utakmica između Genta i Rakowa igra se za sedam dana u Belgiji.