Željezničar osvojio duplu krunu nakon remija sa Širokim Brijegom

Željezničar je večeras na Pecari osvojio trofej Kupa BiH nakon što su remizirali (0:0) sa domaćim Širokim Brijegom. U prvoj utakmici tim sa Grbavice slavio je sa 1:0.

Tim sa Grbavice večeras je na Pecari tražio duplu krunu nakon što su već osigurali titulu prvaka BiH. Upravo su igrači Željezničara imali prvu priliku za gol. Igrala se četvrta minuta kad je Benjanim Čolić šutirao a golman Širokobriježana Bilobrk odlično odbranio.

Nakon ove prilike igrača tima sa Grbavice, u narednim minutama se uglavnom igralo na sredini terena, bez izrazitih prilika za postizanje gola. Wagner je u 12. minuti šutirao prema golu Željezničara, ali je njegov šut blokirao jedan od igrača sarajevskog tima.

Nakon ubacivanja sa desne strane Selimović je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Nakon toga, Adilović i Kvesić imali su prilike za postizanje gola, ali su bili neprecizini. U 27. minuti ponovo je Željezničar mogao do vodstva nakon odličnog šuta Bekrića koji je Bilobrk odlično odbranio.

U 34. minuti najbolja prilika na utakmici. Varea se našao sam ispred golmana Željezničara nakon greške jednog od odbrambenih igrača tima sa Grbavice, ali je Gušo odlično odbranio šut. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika za postizanje gola.

U nastavku susreta, Široki Brijeg je zaprijetio preko Ivankovića ali je lopta otišla pored gola Željezničara. Već u narednom napadu, u 50. minuti Zeba je šutirao iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

U 51. minuti utakmica na Pecari nakratko je prekinuta zbog bakljade navijača. Zeba i Wagner ponovo su mogli dovesti svoje timove do vodstva ali su obojica bili neprecizni.

Najbolju šansu gledatelji su mogli vidjeti u 83. minuti kada je Zakarić mogao dovesti Široki Brijegu vodstvo, ali je Adnan Gušo još jednom čudesno intervenisao. Nekoliko minuta priliku je imao i Mario Kvesić, ali se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice.