Borac zabio gol u 95. minuti iz ofsajda i osvojio bod protiv Sarajeva

Borac i Sarajevo su večeras u Banjoj Luci u zaostalom meču drugog kola PL BiH odigrali 1:1.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, a gosti su poveli u 68. minuti. Anđušić je sjajno uposlio Hasića, a ovaj rutinski pogodio za prednost Sarajeva.

Pet minuta kasnije Sarajevo je moglo zabiti još jedan gol, ali Julardžija se nije najbolje snašao pred golom Borca.

Brazilski napadač Oliveira je u 85. minuti izašao sam ispred golmana Borca Mijatovića, međutim crnogorski čuvar mreže je spasio svoj tim.

Minutu kasnije Makarić je šutirao glavom sa pet metara, ali golman Sarajeva Šahinović je bio na mjestu.

Ipak, Borac je u 95. minuti izjednačio i to golom Kvržića. Nakon ponovljenog snimka jasno se vidi da su Banjalučani do boda stigli pogotkom iz ofsajda, ali pomoćni arbitar nije podigao zastavicu.

Ekipa Borca, koja je do ove utakmice imala osam vezanih pobjeda, je i dalje prva sa 25 bodova, dok je Sarajevo trće sa 20 bodova.

Borac u narednom kolu igra novi derbi i to protiv Zrinjskog na svom terenu.

Ekipa Sarajeva će gostovati Igmanu u Konjicu.