Petarda Barcelone kod Raya, Messi postigao 301. pogodak u karijeri

Barca je s 25 bodova na čelu tabele uz tri boda više i utakmicu više u odnosu na Atletico.

Nogometaši Barcelone sa 5:0 su u Madridu savladali Rayo Vallecano u 9. kolu španske Primere, uz još jedan pothvat Lionela Messija.

Najbolji svjetski nogometaš u 47. minuti je postigao pogodak za 2:0 i u 89. minuti za konačnih 5:0 čime je došao do 300. i 301. pogotka u karijeri kad su u pitanju utakmice za Barcelonu i reprezentaciju Argentine. Za Katalonce je ubilježio 270 golova, a za “gauče” 31. Ujedno ove sezone u Primeri, čiji je prvi strijelac, na kontu ima 13 pogodaka, a pritom je osam puta zabio u gostima.

David Villa je u 20. minuti doveo Barcu u vodstvo na asistenciju Cesca Fabregasa, u 79. minuti Jordi Alba je sa lijeve strane ubacio povratnu loptu za Xavija koji je postigao 50. prvenstveni gol u dresu Barcelone (3:0), a minut kasnije Pedro je asistirao Fabregasu za 4:0.

Barcelona je s 25 bodova na čelu tabele uz tri boda više i utakmicu više u odnosu na Atletico. Real Madrid, takođe uz utakmicu manje, zaostaje 11 bodova.