NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Pobjeda sanskih rukometaša

U okviru 23. kola Prve rukometne lige F BiH grupa sjever , RK  „Sana 7“  je u proteklu subotu ostvarila pobjedu na gostovanju kod Krajine u Cazinu.

Radilo se o derbiju začelja, ali i utakmici sportskih prijatelja i ljutih protivnika na terenu što se pokazalo i ovaj put. Publika u Cazinu je uživala borbenoj, uzbudljivoj  i neizvjesnoj  utakmici, ali fer i korektnoj igri.

Sanski rukometaši su odlično otvorili utakmicu, igraju borbeno i organizovano, te iz minute u minutu povećavaju prednost i prvo poluvrijeme rješavaju u svoju korist sa četiri gola razlike, rezultat 13:17. U drugom poluvremenu domaća ekipa je zaigrala znatno bolje i u 40. minuti stižu do izjednačenja, a potom se igralo gol za gol.

U samom finišu Sanjani dolaze do prednosti od dva gola i na kraju zasluženo slave rezultatom 29: 31.