Prvenstvo BiH u motocrossu

Najbrojnija klasa s osam učesnika bila je klasa MX-TURIST, a iz dvije vožnje sa 47 bodova, na suzukiju RMZ B250, prvo mjesto osvojio je hrvatski predstavnik Petar Kundid iz MCK “Cetina” iz Sinja

Motocross klub “Bugojno” je proteklog vikenda bio domaćin posljednje ovosezonske utrke prvenstva Bosne i Hercegovine u motocrossu.
Na zahtjevnoj stazi na Rostovu u tri klase nastupilo je 18 vozača iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Očekivano, najbrojnija klasa s osam učesnika bila je klasa MX-TURIST, a iz dvije vožnje sa 47 bodova, na suzukiju RMZ B250, prvo mjesto osvojio je hrvatski predstavnik Petar Kundid iz MCK “Cetina” iz Sinja.

S dva boda manje drugoplasirani je bio bh. predstavnik Boško Rezo iz AMK “Uskoplje” iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, dok je treći, sa 40 bodova, bio Vukašin Čurčić iz AMK “Čačak” iz Srbije.

U klasi MX-2 nastupilo je pet takmičara, a nakon što je slavio u obje vožnje, prvo mjesto s 50 bodova zauzeo je Ivan Kundid na yamahi 250, iz MCK “Cetina” iz Sinja (Hrvatska). S dva druga mjesta iz dvije vožnje i ukupno 44 boda drugo mjesto u ovoj klasi zauzeo je Dario Rezo iz AMK “Uskoplje”, dok je njegov klupski kolega Tomislav Rezo bio trećeplasirani sa 40 osvojenih bodova iz dviju vožnji.

Nastupivši na yamahi 450, sa dvije pobjede iz dvije vožnje i osvojenih 50 bodova, prvo mjesto u najatraktivnijoj klasi MX-Open, u kojoj je vozilo pet takmičara, zauzeo je višestruki prvak naše zemlje Dario Čerkez iz MCK “Vitez”.

S jednim drugim i jednim trećim mjestom iz dvije vožnje, odnosno 42 boda, Antonio Čerkez iz MCK „Vitez” bio je drugoplasirani, dok je treće mjesto sa 38 bodova osvojio Jadranko Stanar iz MK “Prijedor”.

Utrkom u Bugojnu završeno je i prvenstvo Bosne i Hercegovine u motocrossu za 2012. Prvo mjesto sa 311 bodova osvojio je MCK “Vitez”. S 299 bodova iz četiri utrke drugo mjesto u bh. prvenstvu pripalo je MCC “Bugojno”, dok je trećeplasirani s 245 bodova MK “Prijedor”.