Prvi poraz Bayerna: Apotekari slavili u Munchenu nakon 23 godine

Nogometaši Bayerna pretrpili su prvi poraz u ovoj sezoni u Bundesligi. Bodove sa Allianz Arene odnio je Bayer iz Leverkusena slavivši pobjedu rezultatom 2:1. Bila je ovo prva pobjeda apotekara nad Bavarcima u Munchenu nakon 1989. godine

Tek u devetom kolu savladan je golman Bavaraca Manuel Neuer, a pogodak je primio nakon 523 minute. Gosti su došli u vodstvo nakon što je Philipp Lahm promašio loptu ispred Stefana Kieslinga, koji je iskoristio poklon pretvorivši Schurrleovo dodavanje u vodstvo gostiju u 42. minuti. Bio je to njegov šesti pogodak.

Domaći su živnuli u drugom dijelu nakon ulaska Arjena Robbena u 59. minuti i Claudija Pizarra koji je u 74. minuti zamijenio Schweinsteigera. Robben je zaigrao za Bayern prvi put nakon više od mjesec pauze.

Pizarro je u 77. minuti asistirao Mariu Mandžukiću koji svojim osmim prvenstvenim pogotkom izjednačava na 1:1. I kada se očekivalo da Bavarci naprave konačan preokret, u 86. minuti Sidney Sam na nabacivanje Gonzala Castra šutira glavom – iako je šut bio vrlo neprecizan, lopta je pogodila u leđa Jeromea Boatenga, promijenila smjer i prevarila Neuera za 1:2.

Mogli su se domaći spasiti poraza u 93. minuti, no udarac Pizzara završio je na prečki.

Bayer je postao prva ekipa koja je nakon 18 bundesligaških dvoboja Bavarcima uspjela zabiti dva gola. Posljednji put također su to učinili apotekari.

Rezultati:

Hannover – Borussia (M) 2:3 (Schlaudraff 48, Diouf 53 – Dominguez 70, Brouwers 77, Arango 79)
Bayern – Bayer 1:2 (Mandžukić 77 – Kiessling 42, Boateng 86-ag)
Stuttgart – Eintracht 2:1 (Gentner 6, Ibišević 84 – Meier 67)